• Façon de parler

Gra Façon de parler (A2-B1) jest przeznaczona dla osób, które posiadają podstawową znajomość języka francuskiego. Gra ma na celu naukę najczęściej używanych wyrażań idiomatycznych w różnych sytuacjach życia codziennego.

68.00 -19% 55.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
68
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty Kraków 0
Orlen Paczka 0
Odbiór osobisty Kraków 0
Paczkomaty InPost 13.9
Kurier Inpost 13.9
Kurier Inpost - pobranie 15
Poczta Polska 16
Dostępność W magazynie
ISBN 9788853638526

Darmowa dostawa !

Uczestnicy rozgrywki mają możliwość w przyjemny sposób poznać i zapamiętać wyrażenia idiomatyczne. Starannie przygotowane, zabawne ilustracje ułatwiają naukę.

W zestawie:
-66 kart z kolorowymi ilustracjami prezentującymi wyrażenia idiomatyczne = ilustracja + idiom w języku francuskim,
-66 kart z pytaniami i wariantami odpowiedziami do wyboru A,B,C. Na każdej karcie znajdują się dwie odpowiedzi błędne i jedna prawidłowa, która została zaznaczona pogrubioną czcionką,
- instrukcja w języku francuskim prezentująca sposoby użycia gry.
Obie talie kart zostały ponumerowane i oznaczone różnymi kolorami, co ułatwia rozgrywkę.

Gra doskonale sprawdzi się w trakcie zajęć szkolnych, na kursach językowych, lekcjach prywatnych lub do nauki samodzielnej. Gra może również zostać wykorzystana do nauczania zdalnego.

Przykładowe warianty rozgrywki:
1)Prowadzący grę rozdaje karty obrazkowe wszystkim graczom i umieszcza zakrytą talię kart odpowiedzi (A,B,C) na środku stołu. Najmłodszy gracz rozpoczyna grę, losuję kartę odpowiedzi (A,B,C) i czyta znajdujący się na niej idiom. Gracz z odpowiednią kartą obrazkową zgłasza się do odpowiedzi, a następnie słucha trzech opcji odpowiedzi i próbuje odgadnąć prawidłowe znaczenie idiomu. Jeżeli odpowiedź jest poprawna, wygrywa dwie karty, a gracz po prawej stronie kontynuuje grę. Jeśli odpowiedź jest błędna, gracz po prawej stronie ma możliwość odgadnąć prawidłową odpowiedź. Gracz zabiera dwie karty jedynie w przypadku udzielenia prawidłowej odpowiedzi. Wygrywa gracz lub drużyna, która zdobędzie najwięcej kart. Gra trwa do momentu wykorzystania ostatniej karty lub kończy się po upływie ustalonego limitu czasowego.
Rozgrywka może być prowadzona w grupach lub indywidualnie. Prowadzący rozgrywkę decyduje, czy wykorzystać wszystkie karty z zestawu, czy wybrać tylko niektóre karty.

2)Do gry używa się wyłącznie kart odpowiedzi (A,B,C), które umieszcza się zakryte na środku stołu. Najmłodszy gracz dobiera kartę z talii (nie pokazuje jej nikomu), a następnie czyta zdanie i trzy opcje odpowiedzi graczowi po swojej prawej stronie. Jeżeli odpowiedź jest poprawna,  gracz po prawej stronie wygrywa kartę. Jeżeli odpowiedź jest błędna, kartę odkłada się na spód talii. Gra toczy się w ten sposób do momentu wykorzystania wszystkich kart lub kończy się po upływie ustalonego limitu czasowego. Zwycięzcą zostaje gracz lub drużyna, która zdobędzie najwięcej kart.

3)Do gry używa się wyłącznie kart z obrazkami, które umieszcza się zakryte na środku stołu. Najmłodszy gracz dobiera kartę z talii, następnie czyta na głos wyrażenie znajdujące się na karcie i wyjaśnia jego znaczenie. Jeżeli nauczyciel uzna odpowiedź, gracz wygrywa kartę. Jeżeli odpowiedź jest błędna, kartę odkłada się na spód talii. Gra toczy się w ten sposób do momentu wykorzystania wszystkich kart lub kończy się po upływie ustalonego limitu czasowego. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobędzie najwięcej kart.

Broszura metodyczna w języku francuskim prezentującą sposoby użycia gry jest dostępna na stronie: Instrukcja w języku francuskim

Poziom zaawansowania A2, B1
Wydawca: ELI
Seria: Gry językowe Eli
EAN / ISBN: 9788853638526
Oprawa: twarda
Format: 21,5cm/14,5cm

Présentation
Façon de parler est un jeu de cartes très utile permettant de découvrir la signification des expressions idiomatiques les plus récurrentes de la langue française.
Objectifs linguistiques
L’objectif de Façon de parler est d’enrichir la connaissance et l’usage de la langue française, mais aussi d’améliorer la compréhension orale et écrite.
Contenu
Le jeu comprend 132 cartes : un jeu de 66 cartes avec les expressions idiomatiques illustrées et un jeu de 66 cartes-QCM présentant trois options pour en deviner la signification, et une seule est exacte.
• Le livret explicatif contient les règles du jeu et des conseils pour diversifier les activités en présentiel, en classe ou à la maison, et en distanciel, lors des cours en ligne.
• Un didacticiel vidéo pour l’utilisation des jeux ELI est accessible en ligne sur le canal ELI Multimédia.