• Le Damier des Verbes

Gra planszowa Le damier des verbes ma na celu naukę i ćwiczenie poprawnego używania czasowników w języku francuskim.

68.00 -15% 58.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
55
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty Kraków 0
Orlen Paczka 0
Odbiór osobisty Kraków 0
Paczkomaty InPost 13.9
Kurier Inpost 13.9
Kurier Inpost - pobranie 15
Poczta Polska 16
Dostępność W magazynie
ISBN 9788853638427

Darmowa dostawa !

Gra opracowana zgodnie z Europejskim Systemem Kształcenia Językowego(Cadre européen commun de référence) - poziom od A1 do B2.

Zestaw zawiera:
- 4 plansze do gry w warcaby, (dla różnych grup czasowników)
- zestaw 60 pionków do warcabów, (30 czarnych i 30 białych)
- 9 kart z zaimkami osobowymi,
- 11 kart zawierających tryby i czas,
- instrukcja w języku francuskim zawiera wskazówki i prezentuje różne sposoby wykorzystania gry w klasie, w domu i podczas kursów online.

Reguły gry są takie same jak w warcabach klasycznych. Należy pamiętać jednak, że warcaby mają wiele odmian, dlatego dopuszcza się zmianę zasad gry przed jej rozpoczęciem. Zmiana reguł urozmaica grę i pobudza do myślenia.

Jak grać w Le Damier des Verbes ?
Przed rozpoczęciem rozgrywki, prowadzący grę decyduje, jakiej planszy i kart do gry użyć. Podejmowana jest także decyzja, czy gra ma się toczyć indywidualnie, czy w zespołach. Prowadzący może wprowadzić pewne zmiany zasad gry przed jej rozpoczęcie, po ustaleniu szczegółów z uczestnikami rozgrywki.
Karty wykorzystywane w grze należy podzielić i położyć  zakryte na stole według rodzaju. Celem gry jest zbicie wszystkich pionów przeciwnika (w tym damek) lub pozbawienie przeciwnika możliwości wykonania ruchu. (zablokowanie pionów i damek przeciwnika na planszy)
Karty wykorzystywane w grze należy podzielić i położyć zakryte na stole według rodzaju.
Piony mogą poruszać się po przekątnej do przodu o jedno pole. Za każdym razem, gdy pion gracza wejdzie na pole (kwadrat) z czasownikami w bezokoliczniku, gracz musi wziąć dwie karty (karta z zaimkiem osobowym i karta zawierająca tryb i czas), a następnie wypowiedzieć czasownik w formie wskazanej na kartach. Jeżeli gracz nie odpowie poprawnie, wraca na poprzednie pole na planszy.
Gracz, który chce zbić pion przeciwnika, musi podać poprawną formę czasownika z pola (kwadratu), na którym chce się znaleźć.
Jeżeli nie poda poprawnej formy czasownika, wraca na poprzednie pole na planszy.

Warianty rozgrywki
1) Gracz, który chce zbić pion przeciwnika, musi poprawnie użyć dwóch czasowników znajdujących się na polu (kwadracie) planszy. Jeżeli nie poda poprawnej formy czasowników, wraca na poprzednie pole planszy.
2) Gracze o wyższym stopniu zaawansowania językowego, tworzą pełne zdania, wykorzystując czasowniki znajdujące się na polach planszy.

Zasady gry w warcaby

Celem gry jest zbicie wszystkich pionów przeciwnika (w tym damek) lub pozbawienie przeciwnika możliwości wykonania ruchu. (zablokowanie pionów i damek przeciwnika na planszy)
1. Gra rozgrywana jest na planszy 8 * 8 pól pokolorowanych na przemian na kolor ciemny i jasny. (64 kwadraty na planszy)
2. Każdy gracz rozpoczyna grę z dwunastoma pionami (jeden koloru białego, drugi – czarnego), ustawionych na ciemnych polach planszy, po których się poruszają. Każdy z graczy ustawia swoje piony na ciemnych kwadratach w trzech pierwszych rządach po swojej stronie planszy.
3. Grę rozpoczynają białe piony, następnie gracze wykonują ruchy na przemian.
4. Piony mogą poruszać się po przekątnej do przodu o jedno pole. (po ciemnych kwadratach)
5. Pion, który dojdzie do ostatniego rzędu planszy po stronie przeciwnika, zostaje zamieniony na damkę. Damka w przeciwieństwie do pionów może poruszać się zarówno do przodu, jak i do tyłu. W niektórych odmianach warcabów damka może poruszać się o dowolną liczbę pól do przodu lub do tyłu po przekątnej.
6. Gracz może bić pionki przeciwnika. Bicie pionem następuje przez przeskoczenie sąsiedniego piona (lub damki) przeciwnika na pole znajdujące się tuż za nim po przekątnej. (pole to musi być puste)
Zbite piony zostają usunięte z planszy po zakończeniu ruchu.
Można też zbić więcej niż jeden pionek lub damkę w jednym ruchu tym samym pionem, przeskakując przez kolejne piony przeciwnika.
Broszura metodyczna w języku francuskim prezentującą sposoby użycia gry jest dostępna na stronie: Instrukcja w języku francuskim.
Poziom zaawansowania A1, A2, B1, B2
Wydawca: ELI
Seria: Gry językowe Eli
EAN / ISBN: 9788853638427
Oprawa: twarda

Présentation
Le Damier des Verbes est un jeu qui s'inspire du jeu de dames traditionnel et qui est destiné à des joueurs ayant un niveau d'apprentissage différent. En effet, chaque damier propose des verbes plus ou moins fréquents et parfois difficiles à utiliser.

Objectifs linguistiques
Ce jeu vous permet de pratiquer les modes et les temps verbaux de la langue française, grâce au déplacement des pions de chaque joueur jusqu'à la conquête finale des dames.

Contenu
Ce jeu comprend : 2 plateaux de jeu avec 4 damiers correspondant aux différents types de verbes, 30 pions noirs et 30 pions blancs, 9 cartes avec les pronoms personnels sujets, 11 cartes avec les modes et les temps verbaux.
• Le livret explicatif contient les règles, ainsi que des suggestions pour diversifier le jeu.
• Un didacticiel vidéo pour l’utilisation des jeux ELI est accessible en ligne sur le canal ELI Multimédia.